Vekil Öğretmenlik Maaşları ve Vekil Öğretmenlik Başvurusu

Daha önce sizlerle Ücretli Öğretmenlikle alakalı tüm bilgilerin yer aldığı bir yazı paylaşmıştık.Daha sonra Facebook Sayfamız üzerinden gelen istekler üzerine 2012-2013 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları hakkında bir yazıyı sizlerle buluşturduk.
Şimdi ise en çok sorulan soruların başında gelen"Vekil Öğretmenlik Maaşları ve Vekil Öğretmenlik Başvuruları" hakkında bir yazı sizlerle...

Vekil Öğretmenlik Nedir?
Vekil Öğretmenlik 657 Sayılı Kanunun 86. Maddesi çerçevesinde vekil öğretmen istihdamı yapılabilmektedir. Buna göre 86. Madde de boş ilkokul öğretmenliği kadrolarına(yaz tatili hariç) açıktan vekil atabileceği hüküm altına alınmıştır.
VEKİL ÖĞRETMENLİKLE ALAKALI YAZIMIZIN GÜNCEL HALİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Vekil öğretmenlik istihdamında prosedür şöyledir:
Herhangi bir yerdeki açık ilköğretim matematik öğretmenliği kadrosunun bulunması halinde, vekil öğretmen olmak isteyen kişiler açık kadronun bulunduğu yere İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yazılı olarak başvururlar.(Ücretli Öğretmenlik Başvurularını bazı il ilçe milli eğitim müdürlükleri online olarak alıyor ama vekil öğretmenlikte şahsen il ilçe milli eğitim müdürlüğüne gitmek de yarar var diye düşünüyorum)
İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başvurunuz sonucunda eğer başvurunuzu uygun görürse, mülki idare makamlarından(Kaymakamlık ve Valilik) ve bütçe uygulama talimatı hükmü gereğince Maliye Bakanlığından izin alarak ilgili kişiyi vekil öğretmen olarak atar.
Tabi bu süreçte İl İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri "Ücretli Öğretmen" çalıştırmayı seçmezse.
VEKİL ÖĞRETMENLİKLE ALAKALI YAZIMIZIN GÜNCEL HALİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ


0 comments :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...